Szóstka Weidera – mięśnie brzucha

Szóstka Weidera – mięśnie brzucha

Wiele osób chciało by się pochwalić swoim brzuchem, a dokładniej mięśniami. Pytanie brzmi jakie ćwiczenia zastosować, aby udało nam się wyrzeźbić tzw. kaloryfer? Jednym ze sposobów jest szóstka weidera (A6W). Jednak nie można zapominać, że nie same ćwiczenia wpływają na nasz wygląda, ale też dieta. W dzisiejszym ćwiczeniu podam sześć ćwiczeń, które możemy robić w celu wytrenowania brzuchu. Jednak nie możemy zapominać, że nie wszystkich osób efekty przychodzą w tym samym czasie jak niektórzy błędnie twierdzą. Każdy organizm jest inny i potrzebuje innego zestawu ćwiczeń. Sprawdź czy szóstka weidera jest dla ciebie. Zapraszam do ćwiczeń.

Ćwiczenie na brzuch – szóstka weidera

Najpierw powinieneś położyć się na płaskim podłożu. Aby było wygodniej zastosuj mate treningową. Połóż ręce wzdłuż tułowia i nogi wyprostowane. Kolejnym etapem jest podniesienie barków oraz jednocześnie prawej nogi do góry tak aby tworzyła kąt 90 stopni. W tej pozycji należy wytrzymać 3 sekundy. Kolejnie wracamy do pozycji startowej. Podnosimy ponownie barki i tym razem lewą nogę i tak na zmianę.
Zaczynamy od takiej samej pozycji jak w ćwiczeniu pierwszym. Jedyną różnicą jest to, że podnosimy obie nogi równocześnie. Pamiętamy o zachowaniu konta i wytrzymaniu 3 sekundy.
Ponownie ta sama pozycja startowa. Z tą różnicą, że ręce splatasz za głową i wykonujesz te same ruchy jak w ćwiczeniu pierwszym. Barki do góry i prawa noga, wytrzymujemy 3 sekundy i zmiana nogi.
Czwarte ćwiczenie wykonujemy podobnie jak drugie z tą różnicą, że ręce są splecione na karku.
Podnosimy barki, ręce są zaplecione na karku jak w przypadku ćwiczenia nr 3 i 4. Teraz obie nogi są uniesione w powietrzu wyprostowane i naprzemiennie zginasz je jak w ćwiczeniu 1. Pamiętaj aby nogi były cały czas uniesione w górze. Podczas podniesienia nogi do kąta 90 stopni nie musisz wytrzymywać 3 sekundy.
Podnosimy barki oraz obydwie nogi do góry. Podobnie jak w ćwiczeniu 2. Tym razem jednak nie uginamy kolan. Nogi są proste. Wytrzymujemy tak 3 sekundy i wracamy do pozycji startowej takiej jak w ćwiczeniu 2. Pamiętamy, że ręce także szóśtka weiderasą unoszone.
Tak dotarliśmy do końca naszych ćwiczeń. Życzę wytrwałości w treningach mam nadzieje, że uda wam się osiągnąć potrzebne efekty. Zapraszam do komentowania i dzielenia się opiniami jak poszły wam ćwiczenia.

Polecam także zajrzeć na stronę 6weidera, w której jest wszystko opisane dokładniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *