Dieta kulturystyczna

Dieta kulturystyczna

Kulturystyka jest bardzo prestiżową dyscypliną sportu. Właściwie każdy kto woli osiągnąć sukces w tym sporcie musi być świadomym, że czeka go cała lista wyrzeczeń. Być kulturystą, jest sprawą bardzo trudną, ponieważ nie mówimy tu tylko o uprawianiu sportu, niemniej jednak o całkowitym stylu życia.

Styl życia kulturysty, to ze 100% pewnością styl zdrowy. Właściwie każdy zawodnik uprawiający tą dyscyplinę sportową, posiada żelazne zasady na temat swojego bytowania. Wszelkiego rodzaju odżywki, typu alkohol, papierosy i narkotyki, każdy profesjonalny kulturysta może włożyć między bajki. Alkohol w ogromnym stopniu wypłukuje z organizmu wodę, która jest niezwykle w tym zawodzie ważna i potrzebna. Papierosy powodują tak samo zresztą jak alkohol i narkotyki, mniejszą wydolność organizmu, przez co uznawane są za wroga numer jeden kulturystów. Rzadko która kobieta, posiada tak poukładany kalorycznie dzień jak kulturysta, a szkoda ponieważ kobiety w naszym społeczeństwie, prezentowały by się kategorycznie lepiej.

Jeżeli już chcemy uprawiać ten sport musimy być świadomym o trzech zasadniczych sprawach. Pierwszą kwestią, zdecydowanie jest trening, drugą kwestią jest odpowiednio opracowana kulturystyczna dieta, a trzecim elementem jest woda. Jeżeli już decydujemy się na intensywny trening, musimy pamiętać, że ilości wody przeze mnie pochłaniane będą kategorycznie większe niż dotychczas. Dieta ustawiana jest konkretnie pod daną osobę, ponieważ kobiety i mężczyźni dość intensywnie się od siebie różnimy. Różnimy się stażem treningu, masą ciała, a również wiekiem. Wszelkie te czynniki mają znaczenie w kulturystyce. Dietę ustalamy według pewnego nie zawodnego wzoru. Polega to na tym, że mnożymy wagę naszego ciała razy 24 godziny, wynik który otrzymamy jest dzienną podstawową wartością kaloryczną, jaką powinniśmy dostarczyć do naszego organizmu. Jeżeli już już mamy wartość DKZ, następnie musimy pomnożyć ją przez tak zwany współczynnik aktywność. Wyróżniamy aktywność niską o wartości 1, aktywność normalną o wartości od 1.1 do 1.2, aktywność średnią o wartości 1.3 do 1.4 a też aktywność wysoką o wartości 1.4 do 1.pięć.

Otrzymany wynik przedstawia nam jaką dzienną ilość kalorii jaką musisz dostarczyć dziennie do naszego organizmu. O ile będziemy taką ilość sukcesywnie zwiększać nasza masa ciała będzie coraz większa, a o to między innymi nam chodzi żeby poprawa sylwetki była widoczna gołym okiem. Na bazie tych obliczeń, jesteśmy w stanie ustalić sobie dzienne racje żywieniowe. Warto być świadomym aby nasze pożywienie było bogate w mikroelementy, węglowodany, białka, tłuszcze nienasycone a też witaminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *