Andrzej Stękała wicemistrzem w Zakopanem

Ryoyu Kobayashi odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w skokach narciarskich po długiej przerwie. Japończyk odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sobotę w Zakopanem od 29 grudnia 2019 roku wygrał otwieracie Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała, a trzeci Marius Lindvik z Norwegii.

Było to 17. zwycięstwo w Pucharze Świata Ryoyu Kobayashiego, 24-latka, który obecnie remisuje z Noriaki Kasai. Żaden japoński skoczek narciarski nie wygrał więcej konkursów Pucharu Świata niż ci dwaj. Podczas obfitych opadów śniegu Kobayashi wyprzedził Andrzeja Stękałę o zaledwie 0,3 punktu. „Bardzo się cieszę, że dziś mogłem wygrać. Warunki były dobre pomimo opadów śniegu, ponieważ było mniej wiatru niż w ostatnich konkursach. Kiedy skakałem wszystko było w porządku. Mam nadzieję, że jutro znowu będzie dobrze. “, Powiedział Kobayashi po zawodach.

Dla Andrzeja Stękały dzisiejsze drugie miejsce było pierwszym w historii podium Pucharu Świata. „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych skoków i bardzo się cieszę, że stanąłem na podium w moim rodzinnym mieście. Opady śniegu w rundzie finałowej były trochę problemem, ale otrzymaliśmy pomoc od ekipy skoczni. Jutro spróbuję znowu dobrze skoczyć, a potem zobaczymy ”, powiedział.

Trzecie miejsce Marius Lindvik wygrał Puchar Świata na tej samej skoczni zaledwie cztery tygodnie temu: „Podoba mi się ta skocznia i bardzo dobrze pasuje do moich skoków. Warunki nie były takie trudne pomimo opadów śniegu, ponieważ wykonali dobrą robotę wydmuchując śnieg z toru najazdowego. Miejmy nadzieję, że jutro znów wykonam dwa dobre skoki, może podobnie jak mój drugi dzisiejszy skok. “

Anze Lanisek i Bor Pavlovcic ze Słowenii zajęli czwarte i piąte miejsce, a jeszcze więcej jest dla nich możliwe w drugim niedzielnym konkursie w ten weekend. Skoki Słoweńców są coraz lepsze.

Lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud, zajął siódme miejsce, za swoim kolegą z drużyny, Danielem Andre Tande, ale nadal był w stanie zwiększyć swoją ogólną przewagę, ponieważ jego główni przeciwnicy byli dziś za nim. Granerud jest bliski zdobycia tytułu mistrza świata w klasyfikacji generalnej.

Niemiec Markus Eisenbichler i Pius Paschke zajmowali 14. i 15. miejsce. Forma niemieckiej drużyny na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Oberstdorfie (GER) nie jest dobra. Karl Geiger był 23., Severin Freund 30.
Najlepszym Austriakiem był Stefan Kraft na dziesiątym miejscu, Gregor Deschwanden i Simon Ammann ze Szwajcarii zajęli 24 i 26 miejsce.

Drugi konkurs w Zakopanem rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:10