Trening mięśni brzucha

Trening mięśni brzucha

Aby nasz brzuch był bardzo dobrze wytrenowany, musimy zastosować trening mięśni brzucha. Tak jak każdy trening, również i ten żeby był skuteczny, musi być przede wszystkim regularny. Bez tego elementu nie ma nawet mowy o osiągnięciu oczekiwanych efektów.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha możemy wykonywać w bardzo zróżnicowany sposób. Możemy ograniczyć się do zwykłych brzuszków, ale możemy również wykonywać ćwiczenia, wykorzystując różnego rodzaju oprzyrządowanie. Pierwszym z nich jest tak zwany Ab Rocker. Jest to ćwiczenie stworzone głównie do ćwiczenia brzusznych partii mięśniowych. Jak pokazują specjalistyczne testy, należałoby od razu wykonywać najbardziej możliwe intensywne wersje ćwiczeń, jeśli chcielibyśmy osiągnąć jakikolwiek efekt, a poza tym urządzenie jest dość ciężko złożyć. Lepszym rozwiązaniem jest ściąganie ciężaru w dół. To ćwiczenie wykonujemy w pozycji stojącej, podczas gdy będziemy ściągać ciężar do dołu pochylamy się lekko do przodu. Podczas wykonywania tego ćwiczenia jak pracują nasze mięśnie brzucha. Kolejnym rozwiązaniem są klasyczne brzuszki. Ćwiczenie jest bardzo banalne. Kładziemy się po prostu na plecach, nogi kurczymy w kolanach a nasze dłonie powinny znajdować się za uszami. Pamiętajmy by podczas ćwiczenia nie odpijać się od podłogi, nasze mięśnie brzucha powinny być cały czas napięte, dlatego zwróćmy na to szczególną uwagę. Nie należy też podnosić ciała szyją, ponieważ możemy poprowadzić do urazu kręgosłupa na odcinku szyjnym. Podczas kolejnego ćwiczenia, podobnie jak miało to w przypadku zwykłych klasycznych brzuszków, nasze mięśnie brzucha będą pobudzane w 100%. Podczas tego ćwiczenia, należy przybrać identyczną postawę, jak byśmy przystępowali do robienia pompek, z tą różnicą, że nie opieramy naszego ciała na dłoniach, ale na całych przedramionach. W tej pozycji staramy się wytrzymać jak najdłużej. Klasyczne brzuszki możemy również modernizować. Dobrym rozwiązaniem jest robienie brzuszków tak samo jak normalnych, z tą różnicą ze nasze ręce są wyciągnięta za głowę. Spróbujmy również wykonywać brzuszki podtrzymując cało na samych piętach.

Jak widać sposobów na bardzo ładnie wyglądający brzuch jest bardzo dużo. To, jakie ćwiczenie będzie dla nas najlepsze, będziemy mogli stwierdzić, jeśli zastosujemy przynajmniej kilka z nich. Bardzo dobrym rozwiązaniem, może się również okazać, wykonywanie różnych ćwiczeń na przemian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *