Trening i odżywki

Trening i odżywki

Treningi i odżywki bardzo mocno są ze sobą powiązane. Zarówno jedne jak i drugie, są niezbędne, abyśmy mogli wyglądać, jak rasowi kulturyści. Wszystko ma jednak swój początek, środek i koniec. Bardzo ważne jest, aby na nasze treningi, zastosowane odżywki, a także regeneracje, była przeznaczona odpowiednia ilość czasu. Czas ma tu bardzo duże znaczenie, na różnych płaszczyznach. Jeśli podpatrzyliśmy, że nasi koledzy z siłowni, osiągają doskonałe wyniki z pomocą suplementów, a my dopiero zaczynamy przygodę z siłownią, musimy pamiętać, że nie wszystko od razu. Nasz wielki zapał należy jednak trochę ostudzić. Przede wszystkim skupmy się w początkowej fazie na intensywnym treningu. Owszem suplementy posiadają bardzo dużo korzystnych właściwości, jednak najpierw musimy potrenować trochę na sucho, aby później docenić wielką moc jaka płynie z zastosowanych suplementów oraz odżywek.

Chcąc wyglądać jak rasowy kulturystka, czeka nas bardzo dużo pracy. Wysiłek ten jednak nie pójdzie na marne, ponieważ już po kilku miesiącach treningu, odczujemy bardzo duże, widoczne gołym okiem zmiany. Nasza masa, siła oraz rzeźba ulegną zdecydowanej poprawie, dzięki czemu będziemy w stanie docenić trud, i ogromną pracę jaką włożyliśmy żeby osiągnąć taki efekt. Intensywne treningi na siłowni, z powodzeniem możemy zacząć, jeśli nasze ciało dobrze się rozwinęło w sposób naturalny. Najczęściej następuje to około okresu, w którym osiągamy pełnoletniość, dlatego najbezpieczniej jest poczekać do tego momentu. Możemy oczywiście ćwiczyć w młodszym wieku, jednak w tym wypadku, powinniśmy się głównie skoncentrować na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Bardzo ważnym elementem jest poprawne odżywianie. Jeżeli będziemy spożywać produkty, które nie mają wartości odżywczych, będziemy odczuwali duże zmęczenie, a co za tym idzie, nasz trening nie będzie w pełni efektywny. Żeby mieć dużo siły, spożywajmy potrawy, które w składzie posiadają jak najwięcej węglowodanów, witamin i minerałów a także białka. Odpowiednio przygotowana dieta to obok treningu, odpowiedniej suplementacji a także regeneracji, jeden z najważniejszych czynników podczas naszej drogi do pięknej muskulatury.

Wszystkie wymienione wyżej czynniki mają bardzo duże znaczenie, jednak pamiętajmy szczególnie o regeneracji. Jest to okres, w którym nasz organizm gromadzi niezbędną energię, której bardzo potrzebujemy do ciężkiego treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *