Suplementy na masę

Suplementy na masę

Wszelkiego rodzaju odżywki, suplementy diety nie są w stanie zagwarantować nam sukcesu. Sukces zapewni nam przede wszystkim odpowiednia zbilansowana dieta, a także bardzo intensywny trening. Odpowiednia suplementacja może nam jednak w tym doskonale pomóc.

Suplementów na masę jest stosunkowo dużo, w tym artykule przedstawimy suplementy na masę, które cieszą się najlepszymi opiniami wśród sportowców. Pierwszym z suplementów, o którym napiszemy, będzie BCAA. Ten suplement to nic innego jak aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, których nasz organizm nie jest w stanie niestety wytworzyć sam, dlatego należy go dostarczać razem z pożywieniem a także odpowiednimi suplementami diety. BCAA pomaga stymulować wydzielanie insuliny a także hormonu wzrostu, a także w bardzo skuteczny sposób bierze udział w redukcji tkanki tłuszczowej. BCAA jest doskonałym suplementem, podczas wykonywanych przez nas ćwiczeń na masę mięśniową, ale jak się okazuje działa skutecznie, również na cały organizm. Glikogen jest bowiem w naszym organizmie czymś na podobieństwo baterii. Stosując aminokwasy BCAA skutecznie zwiększamy zapas naszych akumulatorów, dzięki czemu nasz trening może być zdecydowanie dłuższy, a co za tym idzie o wiele bardziej efektywny. Bardzo popularnym suplementem na masę mięśniową jest tak zwana serwatka. Serwatka, czyli białko serwatkowe, posiada w swoim składzie również nieocenione aminokwasy rozgałęzione BCAA. Nie należy jednak przesadzać z ilością zażywanego suplementu, ponieważ jego nadmiar może powodować, że będziemy się szybko męczyć, dlatego zbyt duża ilość przyjmowanego aparatu, nie ma w tym wypadku większego sensu. Chyba najbardziej popularnym suplementem diety na masę mięśniową jest kreatyna. Suplement ten od kilku lat jest absolutnym mega hitem w naszym kraju. Wszystkie wyżej wymienione suplementy, a także kreatyna, jest całkowicie legalna, dlatego nie ma obaw przed zażywaniem tego typu preparatów. Kreatyna jest tak bardzo popularna, ponieważ w stosunkowo krótkim okresie czasu, pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty. Suplement ten poza widocznym zwiększeniem masy mięśniowej, pomaga również zdecydowanie zwiększyć naszą siłę.

Bez względu na to, na jaki suplement diety się zdecydujemy, pamiętajmy, że odpowiednio dobrana suplementacja to tylko ¼ sukcesu. Na pozostałe części w głównej mierze składa się regularny trening, dobrze zbilansowana dieta, a także odpowiednia ilość czasu potrzebnego na regenerację, podczas której nasz nabiera odpowiednich rozmiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *