Prohormony dla sportowców

Prohormony dla sportowców

Każdy, kto wsiąknął, choć trochę w kulturystykę, wie, że w dzisiejszych czasach jest to dyscyplina sportowa, która nie może obyć się bez odpowiedniej suplementacji. Ma ona na celu dostarczenie trenującemu organizmowi potrzebnej mu kombinacji składników odżywczych, stymulujących i przyspieszających przyrost mięśni. Jedną bardzo popularną jej formą są prohormony. Dla sportowców stanowią one konieczność niemal bezwzględną, jeśli poważnie myślą oni o startowaniu i wygrywaniu w zawodach.

Prohormony to, najprościej rzecz ujmując, substancje pochodzenia sterydowego, które w efekcie, czyli po zażyciu, przekształcają się w naszym organizmie w hormony. Dzieje się to pod wpływem przeróżnych procesów enzymatycznych. Prohormony mają działanie anaboliczno-androgenne, przybierając tym samym funkcje męskich hormonów płciowych odpowiedzialnych za pobudzenie wytwarzania białka, rozbudowę masy mięśniowej i wzrost siły naszych mięśni. Jak wszystkie cudowne środki, również prohormony mają, obok cudownych zalet, także i wady. Należy zatem bezwzględnie pamiętać o bezpiecznym ich stosowaniu. Powinniśmy zrobić wszystko, by możliwie najlepiej wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą stosowanie prohormonów. Przede wszystkim prohormonów nie powinny zażywać osoby niepełnoletnie. Ważne jest też, by decydować się na zażywanie tego typu środków dopiero po odpowiedniej zaprawie w treningu siłowym. W czasie stosowania prohormonów nie można też zapominać o odpowiedniej diecie i porządnym cyklu treningowym. Bez tych rzeczy bowiem nie ma mowy o odniesieniu sukcesu w kulturystyce. Prohormony najlepiej jest przyjmować w sposób cykliczny, przez okres maksymalnie ośmiu tygodni. Możemy je zażywać w różnych postaciach, podobnie jak inne środki o działaniu wspomagającym. Zdecydowanie najbardziej popularną formą, w jakiej najczęściej decydujemy się zażywać porhormony, są tabletki. Oprócz tej tradycyjnej formy istnieje też wiele innowacyjnych metod ich stosowania, jak na przykład metody przezskórne polegające na spryskiwaniu ciała.

Prohormony, mimo panującej opinii o ich szkodliwości, są z pewnością jednym z najskuteczniejszych sposobów wspierania przyrostu masy mięśniowej. Szkodliwość zażywanego środka, nawet najbardziej bezpiecznego, uaktywnia się w sytuacji nieprawidłowego stosowania. Nawet nadużywana aspiryna może nam zaszkodzić. W kulturystyce prohormony stosować warto, o ile właśnie robi się to w sposób bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *