Planowanie treningu

Planowanie treningu

Planowanie treningu to niekiedy bardzo ciężkie zadanie. Aby skutecznie zaplanować trening, musi on być zaplanowany z głową. Przede wszystkim musimy sobie wyznaczyć jakiś cel, który musimy osiągnąć w określonym czasie. Dobra motywacja w dążeniu do wyznaczonego celu to połowa sukcesu.

Nasz trening powinien być bardzo dobrze zaplanowany. Większość ludzi najchętniej trenowałaby przede wszystkim bicepsy a także klatkę piersiową. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że nasz trening będzie zdecydowanie bardziej efektowny, jeśli trenować będziemy również nogi. Jak udowodniły przeprowadzone badania najwięcej testosteronu znajduje się w nogach. Z pewnością masa ludzi zdziwi się, kiedy usłyszy, że podczas wykonywania przysiadów ze sztangą, nasz organizm wytworzy dwukrotnie większą ilość testosteronu, niż podczas wyciskania sztangi na ławeczce. Podczas naszego treningu niezwykle ważna jest rozgrzewka. Posiada ona kilka nieocenionych zalet, które są niezbędne podczas każdego treningu. Pamiętajmy żeby rozgrzewka zawsze rozpoczynała nasz trening. Odpowiednia rozgrzewka skutecznie rozgrzeje nasze mięśnie, dzięki czemu z pewnością unikniemy kontuzji. Jest ona również doskonałym wprowadzeniem do treningu głównego, ponieważ dzięki rozgrzaniu wszystkich partii mięśniowych, spowoduje, że nasz trening będzie zdecydowanie bardziej efektywny. Wielu szczególnie młodych sportowców, nie może znieść widoku, kiedy koledzy z siłowni ćwiczą na, kilku krotnie cięższych ciężarach. Często zdarza się, że efekty nie przychodzą właśnie z tego powodu. Ambicja do bardzo dobra rzecz, jednak pamiętajmy, że chora ambicja jeszcze nikomu tak naprawdę nie pomogła. Ćwiczmy zatem na miarę swoich możliwości a z pewnością zauważymy efekty. Jeśli podczas treningu bolą nas stawy bądź wiązadła, jest to sygnał, że nasz trening przebiega w niewłaściwy sposób. Planując nasz trening, skupmy się głównie na naszej technice na nie na serii i ilości powtórzeń. Podczas wykonywania treningu, musimy być na nim w 100% skoncentrowani. Koncentracja skutecznie uchroni nas przed upuszczeniem ciężaru, czyli będziemy mniej narażeni na wystąpienie ewentualnej kontuzji.

Jak widać dobrze zaplanowany trening, jest o wiele bardziej skuteczny niż trening, który wykonujemy bez większego przemyślenia. Przede wszystkim zyskujemy na czasie i zdrowiu, ponieważ dobrze zaplanowany trening jest zdecydowanie bardziej efektywny, a do tego mamy pewność, że nie stanie się nam żadna krzywda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *