Kulturystyka

Kulturystyka

Czym jest kulturystyka? Kulturystyka jest sportem polegającym na zwiększaniu swojej masy, siły a także na poprawianiu wyglądu swojej muskulatury. Śmiało możemy zatem stwierdzić, że kulturystyka jest sportem siłowym. Kulturystyka dla bardzo wielu osób jest także sposobem na życie. Na tego rodzaju sposób życia składa się bardzo dużo istotnych elementów. Przede wszystkim prawdziwy kulturysta, to okaz zdrowia, dlatego bardzo istotne jest zdrowe odżywianie. Zapomnijmy więc o jedzeniu typu fast food, czyli o wszelkiego rodzaju zapiekankach, hot-dogach a także innych tego typu wynalazkach. Zwracajmy także bardzo duża uwagę na to, jakie płyny spożywamy i jakiej są one jakości. Bardzo ważnym płynem jest w tym wypadku woda. Normalny człowiek spożywa od 1,5 litra do 2,5 litrów płynu dziennie. Kulturyści ze względu na intensywny trening, mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na ilość spożywanej wody, dlatego niekiedy potrafią jej wypić nawet do 5 litrów dziennie. Wystrzegajmy się sztucznych konserwantów, których pełno jest wszędzie. Pamiętajmy by nie spożywać płynów gazowanych, a także tych sztucznie zabarwianych, ponieważ tak naprawdę to mieszanka różnych niezdrowych chemicznych związków.

Dobry zdrowy kulturysta, to osobnik, który jak ognia powinien wystrzegać się wszelkiego rodzaju nałogów takich jak papierosy, alkohol i narkotyki. Wyniszczają one bowiem cały organizm, dlatego nie ma, co tu mówić o sukcesywnym treningu. Trening to jeden z najistotniejszych elementów życia kulturysty. Odpowiedni trening powinien być rozłożony na cykle treningowe, trwające za zwyczaj kilka tygodni. Bardzo istotne jest, żeby nie trenować więcej niż trzy dni pod rząd, ponieważ nie możemy dopuścić do przetrenowania organizmu, bądź kontuzji. W momencie, kiedy kończymy dzień treningowy niezwykle ważna jest regeneracja. Regeneracja uzupełnia niezbędne pokłady energii, które są niezbędne w sukcesywnym uprawianiu tego sportu. Nasz organizm bardzo dobrze regeneruje się podczas snu, dlatego musimy wygospodarować na tą czynność odpowiednio dużo czasu.

Jak widać kulturystyka to nie tylko durne podnoszenie coraz cięższych ciężarów, ale odpowiednio zaplanowany cały tydzień ciężkiej pracy, i licznych wyrzeczeń. Kulturyści potrzebują niekiedy odpowiedniej motywacji, aby ciężej pracować. Jak się okazuje, z pomocą, skutecznie przychodzi rywalizacja, która podnosi nasz testosteron, w związku z czym, nasz organizm jest zdolny do większego wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *