Ćwiczenia na masę

Ćwiczenia na masę

Trening na masę jest chyba najczęściej stosowanym treningiem kulturystycznym. Każdy osobnik, który marzy o imponujących rozmiarach, musi przejść tego typu trening. Trening kulturystyczny możemy podzielić na kilka części, wykonywanie ćwiczeń na masę jest jedną z nich.

Każdy trening kulturystyczny zaczynamy od odpowiedniej rozgrzewki. Jest ona szczególnie potrzeba, jeśli zależy nam na tym żeby nasz trening był bardziej efektywny, a także, aby nie nabawić się żadnej nie potrzebnej kontuzji. Podczas treningu na masę, szczególnie dbamy o dietę a także o właściwą suplementacje. Podczas tego rodzaju treningu, nie możemy dopuścić do przetrenowania, dlatego każdą grupę mięśniową trenujemy tylko raz w tygodniu. W porównaniu to innych treningów kulturystycznych, nasze przerwy między seriami powinny trwać nawet do trzech minut. Każda seria powinna charakteryzować się odpowiednią liczbą powtórzeń, która powinna wynosić od 6 do 12 powtórzeń. Można to oczywiście modyfikować, ponieważ kiedy zwiększymy ciężar, automatycznie zmniejszamy liczbę powtórzeń. Na mniejsze grupy mięśniowe takie jak przedramiona, triceps, barki a także biceps, ilość serii powinna wynosić od 9 do 12. Na największe grupy mięśniowe wykonujemy największą ilość powtórzeń. Do takich grup zaliczamy nogi, brzuch, plecy a także nogi, w których znajduje się najwięcej testosteronu. Ilość serii w tym przypadku powinna wynosić od 12 do 16 serii. To, jakie ćwiczenia wykonujemy, również nie jest bez znaczenia. Unikamy wszelkiego rodzaju maszyn, ponieważ nie nabierzemy oczekiwanej masy mięśniowej. Na początku skupmy się na ćwiczeniach podstawowych, używając takich przyrządów jak sztanga, hantle. Dzięki takiemu oprzyrządowaniu, możemy wykonywać przysiady ze sztangą, podciąganie a także bardzo popularne wyciskanie sztangi z obciążeniem na ławce poziomej. Bardzo ważne jest, aby od razu nie szaleć z bardzo dużymi ciężarami. Zwłaszcza tyczy się to początkujących zawodników, którzy podglądając jak ćwiczą ich bardziej doświadczeni koledzy, chcieliby od razu wykonywać dokładnie takie same ćwiczenia, co jest oczywiście nie możliwe.

Odpowiednio zbilansowana dieta a także ciężki trening to podstawy. Przyjdzie jednak po pewnym czasie taki moment, w którym przestaniemy zauważać widoczne efekty. Nasze ćwiczenia na masę, przestaną po prostu przynosić oczekiwane efekty. W tym momencie możemy sięgnąć po suplementy diety, które sprawią, że nasz trening będzie o wiele bardziej efektywniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *