Ćwiczenia kulturystyczne

Ćwiczenia kulturystyczne

Ćwiczenia kulturystyczne są zazwyczaj bardzo wymagające. Najprościej ćwiczenia kulturystyczne podzielić możemy na ćwiczenia na masę, ćwiczenia na siłę a także ćwiczenia na rzeźbę. Ćwiczenia typowo kulturystyczne powinny być urozmaicone również ćwiczeniami ogólnosprawnościowymi. Każdy kulturysta będzie czuł się o wiele bardziej spełniony, jeśli poza odpowiednią siłą a także masą, będzie również technicznie sprawny fizycznie. Aby tego dokonać, bardzo ważne są ćwiczenia wykonywane pomiędzy ćwiczeniami kulturystycznymi.

Uprawianie innego rodzaju sportu, będzie jak najbardziej na miejscu. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaką obecnie mamy porę roku. Jeśli mamy zimę, możemy pomyśleć o sportach typowo zimowych, czyli na przykład o łyżwach bądź nartach. W lato najlepiej skoncentrować się na sportach drużynowych a także wykorzystać możliwości pogodowe, czyli na przykład, pływanie będzie tu bardzo dobrym wyjściem .Takie pory roku jak jesień i wiosna, powinny koncentrować się przede wszystkim na ćwiczeniach na otwartej przestrzeni. Bieganie, połączone z ćwiczeniami gimnastycznymi będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Na ćwiczenia kulturystyczne składa się stosunkowo sporo rzeczy. Bardzo ważna jest ilość wykonywanych serii, ilość powtórzeń przypadających na serie, wielkość ciężaru, z którym zamierzamy ćwiczyć a także ilość przerw, które będziemy stosować pomiędzy seriami, powtórzeniami, ćwiczeniami i treningami. Każde wykonywane przez nas ćwiczenia kulturystyczne, powinny być poprzedzone odpowiednią ilością czasu, który musimy poświęcić na rozgrzewkę. Rozgrzewka ma kluczowe znaczenie podczas naszego treningu, ponieważ przygotowuje nasz organizm do bardzo wyczerpujących ćwiczeń. Gdy nasze mięśnie, stawy, ścięgna są odpowiednio rozgrzane, nasz trening będzie zdecydowanie bardziej efektywny. Podczas wykonywania naszych ćwiczeń duże znaczenie, ma również kolejność wykonywanych przez nas ćwiczeń. Pamiętajmy żeby w pierwszej kolejności wykonywać ćwiczenia na duże grupy mięśniowe. Jeśli byśmy rozpoczęli nasz trening od małych partii mięśniowych, nie korzystnie wpłynęłoby to wielkość ciężarów, jakie byli byśmy w stanie zastosować podczas treningu na duże partie mięśniowe.

Podczas wykonywania ćwiczeń kulturystycznych pamiętajmy, żeby w pierwszej kolejności wykonywać ćwiczenia złożone a dopiero później ćwiczenia izolowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *